דבר היושבת ראש נעמי מורביה 2016

מטה מאבק הנכים בישראל הוקם במהלך חורף 2001, כשהאנשים עם המוגבלות חשו כי הגיעו מים עד נפש.
קצבאות הנכות הזעומות (1800 ₪ לחודש) והתנאים הדרקוניים בנוסף למבחנים המשפילים בהם אולצנו לעמוד – חרגו מכל נורמה מוכרת במערב.
לאחר 77 ימי שביתה סוערים בהם השתלטנו על מבנה משרד הרווחה בירושלים, זכינו להבנה מסויימת ומוגבלת מאוד והקצבאות הדלות הועלו רק לחלק מהאנשים עם המוגבלות בסכומים שבין 100 ל – 300 ₪ (לפי דרגות הנכות).
מיד לאחר מכן קצבאות הנכות הוכנסו להקפאה עמוקה במסגרת חוק ההסדרים לעשר(!!!) שנים. בשנת 2013 משנסתיימה ה"הקפאה", נמצאה דרך יצירתית חדשה ל"מסמר" אותנו אל עוני מנוון – הצמדה למדד, ובתנאי שהמדד יעלה במעל 0.2% – דבר אשר לא קרה. כיום קצבת הנכות הינה 2342 ₪ לחודש.

יו"ר מטה מאבק הנכים נעמי מורביה
יו"ר מטה מאבק הנכים נעמי מורביה

יוצא איפה כי האנשים עם המוגבלות הם המגזר היחידי במדינת ישראל החי בשנת 2015 עם אותם סכומים כפי שהיה בשנת 2003!
לא זו אף זו, שכר המינימום במשק במהלך שנים אלו כמעט והוכפל, יוקר המחייה מרקיע שחקים ועדיין לא דיברנו על מחירי הדיור והשכירות.
במסגרת הפעילות העניפה של מטה מאבק הנכים בהגנה על זכויות האנשים עם המוגבלות, וייזום חקיקה האמורה לתקן את העוולות הנוראיות המתבצעות בנו יום יום, אנו מפעילים מתנדבים מקירבנו, העושים עבודת לוביינג סזיפית בכנסת ובכל משרד ממשלתי אשר יש לו נגיעה כל שהיא לחיי הנכים, כולל פיקוד העורף, מכון התקנים, כל תקנות הנגישות, חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, המאבק על שילובנו בעבודה במגזר הציבורי והפרטי, משרד השיכון, משרד הבריאות, ומשרד הפנים.
לצערי הרב, אנו נאלצים לפנות אל גופים ציבוריים (לא ממשלתיים, בכדי לשמור על נקיון כפיים ונראות במשאים ומתנים) בבקשה לעזור לנו לממן את המשך הפעילות הקריטית והחשובה כל כך.
אנו נודה על כל תרומה אשר תתקבל בברכה, ותשמש למימון אחת מהמטרות המקודשות ביותר בחברה – הזכות לקיום בכבוד של האנשים עם המוגבלות בישראל.


בברכה

נעמי מורביה

יו"ר מטה מאבק הנכים

תגובות

תגובות

דבר היושבת ראש נעמי מורביה 2016