“במדינה מתוקנת נכים לא צריכים להפגין ולחסום כבישים”

לפני זמן קצר הסתיימה ישיבה מיוחדת של הנהגת ההסתדרות אשר הוקדשה למאבק הנכים, בה אירח יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן את יו”ר מטה מאבק הנכים נעמי מורביה ואת נציגי ארגוני הנכים.

“במדינה מתוקנת נכים לא צריכים להפגין ולחסום כבישים בשביל להבטיח לעצמם קיום בכבוד. הם לא עושים את זה מתוך רצון אלא מתוך כאב וייאוש גדול. מאבק הנכים הוא מאבק צודק מאין כמוהו. אי אפשר להמשיך להחליש את המוחלשים ואי אפשר לתת להם להישאר שקופים”. כך אמר היום (שלישי) יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, במהלך ישיבה מיוחדת של הנהגת ההסתדרות אשר הוקדשה למאבק הנכים.

ניסנקורן הדגיש את מחויבות הארגון לקידום הנושא ואמר כי: “ההסתדרות היא שותפה מלאה. זהו צו השעה לכל הגורמים, לממשלה, לראש הממשלה, לשר האוצר. חשוב שכולנו נדע לשלב ידיים למען מטרה משותפת של קיום בכבוד לכל אדם עם מוגבלות שחי בישראל”.

יו”ר ההסתדרות ציין בדבריו כי: “בסיום המאבק אנו צריכים להגיע לתוצאה שמסמלת שלושה דגלים חשובים: ראשית שינוי שיטת ההצמדה. שיטת ההצמדה למדד, שנקבעה כהוראת שעה והפכה לתיקון קבע לחוק ביטוח לאומי, היא טעות. אם מדברים על ציבור מוחלש שחלק עיקרי מהכנסותיו תלוי בקצבאות, צריך להבין שבכל פעם שהשכר עולה מעבר למדד, כפי שזה קורה בשנים האחרונות, הנכים נשארים מאחור. הם נכנסים למעגל העוני או פשוט הופכים לעוד יותר עניים. צריך לשנות את זה כדי שהפער יקטן, לחזור להצמדה לשכר הממוצע במשק או לשכר המינימום”.
>>> לכתבה המלאה באתר MivzakLive <<<

תגובות

תגובות

“במדינה מתוקנת נכים לא צריכים להפגין ולחסום כבישים”
צילום: נדב קרלינסקי, דוברות ההסתדרות